Son Dakika
22 Temmuz 2017 Cumartesi

TSK’dan Operasyon Açıklaması!

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK), Sincar ve Karakoçak

53 total views, no views today

26 Nisan 2017 Çarşamba, 01:24

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK), Sincar ve Karakoçak operasyonlarıyla ilgili açıklama geldi.

TSK’dan yapılan açıklamada, “Kuzey Irak’ta Sincar’da 40, Suriye kuzeydoğusu Karakoçak’ta 30 terörist etkisiz hale getirildi” ifadeleri kullanıldı. Akşam saatlerinde TSK yeni bir açıklamada bulundu. TSK’nın açıklaması şöyle, “Şırnak kırsalında terör örgütü hedeflerine hava harekatı düzenlendi. Mağara içinde yerleri tespit edilen ve saldırı hazırlığı içinde olan terörist unsurlar tam isabet imha edildi”

“Ülkemizin ve milletimizin birlik, bütünlük ve güvenliğine kast eden bölücü terör örgütü PKK’ya ait terör yuvalarının yok edilmesi maksadıyla; uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarımız kapsamında 25 Nisan 2017 günü saat 02.00’de, Irak kuzeyi/Sincar Dağı ve Suriye kuzeydoğusu/Karaçok Dağı bölgelerine hava harekâtı icra edilmiş ve belirlenen terörist hedefleri tam isabetle vurulmuştur.

Çeşitli kaynaklardan; hava harekâtı sonrasında BTÖ’ne ait barınma alanları, mühimmat depoları ve kritik muhabere tesislerinin imha edildiği, örgüte ağır kayıplar verdirildiği Irak kuzeyi/Sincar Dağı bölgesinde 40, Suriye kuzeydoğusu/Karaçok’ta ise 30 civarında BTÖ mensubunun etkisiz hale getirildiği; terör örgütü mensuplarının morallerinin son derece bozuk olduğu bilgisi alınmıştır.”

TSK AÇIKLADI! O MAĞARA İMHA EDİLDİ

Şırnak’ta saldırı hazırlığında bulunduğu belirtilen, bir mağaradaki PKK’lı teröristlere yönelik hava harekatı düzenlendi.

Şırnak kırsalda operasyonlarını sürdüren güvenlik güçleri, bu gece bir grup PKK’lı teröristin bir mağarada gizlendiğini tespit etti. Saldırı hazırlığında olduğu belirtilen teröristlere yönelik hava harekatı düzenlendi. Savaş uçakları, teröristlerin gizlendiği mağarayı bombaladı. Hedefi tam isabetle vuran savaş uçakları, tekrar üstlerine döndü.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Bu gece (25 Nisan 2017) 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’na bağlı operasyon icra edilen unsurlarca Şırnak kırsalında mağara içinde yerleri tespit edilen ve saldırı hazırlığı içinde olan silahlı BTÖ mensubu terörist unsurlara 21:05-21:20 saatleri arasında Türk Hava Kuvvetleri’ne ait uçaklarca hava harekatı düzenlenmiştir. Hedef tam isabetle imha edilmiştir. Hava harekâtı sonrasında uçaklar emniyetle üslerine dönmüşlerdir.”

54 total views, 1 views today

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Teması Tasarım ve Programlama: Ufuk Sarı