Son Dakika
28 Haziran 2017 Çarşamba

Whatsapp’a erişim sorunu düzeldi mi?

04 Mayıs 2017 Perşembe, 06:30

Dünyada bir milyardan fazla kullanıcıya sahip online mesajlaşma platformu Whatsapp’da dün gece saat 22.00 sularında bağlantı sorunları yaşanmaya başladı. Sosyal medyada ‘Whatsapp çöktü’ mesajları hızla yayılırken twitter başta olmak üzere birçok sosyal mecrada da konuyla ilgili binlerce paylaşım yapıldı.

Dünya genelinde yaşanan ‘Watsapp’a erişim sorunu’ yaklaşık 2.5 saatin ardından düzelmeye başladı. Bazı kullanıcılar sosyal medya hesaplarından sorunun düzeldiği ile ilgili, bazıları ise erişim sorununun devam ettiğine dair paylaşımlarda bulunuyor.

Reuters haber ajansına konuşan WhatsApp sözcüsü, servislerinin kesildiğinin farkında olduklarını ve sorunu mümkün olan en kısa sürede çözmeye çalıştıklarını söyledi. Sözcü, hangi ülkelerin kesintiden etkilendiklerini ise açıklamadı.

Cep telefonları ve web’de mesajlaşma ve görüntülü konuşma imkanı sağlayan WhatsApp‘da dün saat 22.00 sularında bağlantı sorunu yaşandı.

Milyonlarca kullanıcıya sahip uygulamada yaşanan sıkıntılar sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

SOSYAL MEDYA YIKILDI

Gece saatlerinde bazı kullanıcılar Whatsapp’da sıkıntı yaşayınca sosyal medyada ‘Whatsapp çöktü’ mesajları göndermeye başladı. Bazı kullanıcılar ise uygulamanın çalıştığını öne sürerek şaşkınlıklarını dile getirdi.

WHATSAPP’TAN İLK AÇIKLAMA GELDİ

Reuters haber ajansına konuşan WhatsApp sözcüsü, servislerinin kesildiğinin farkında olduklarını ve sorunu mümkün olan en kısa sürede çözmeye çalıştıklarını söyledi.

Sözcü hangi ülkelerin kesintiden etkilendiklerini ise açıklamadı.

BTK’DAN WHATSAPP AÇIKLAMASI

Öte yandan konuyla ilgili bir açıklama yapan Bilgi Teknolojileri (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan twitter’dan sorunla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Whatsapp ile global seviyede bir problem olduğu raporlandı. Operatörlerimizden kaynaklı herhangi bir arıza bulunmamaktadır.”

WATSAPP SORUNU GİDERİLDİ Mİ?

WhatsApp’taki erişim sorunu 2,5 saatin ardından yavaş yavaş düzelmeye başladı. Çok sayıda kullanıcı sosyal medyada erişim sorununun bittiğini yazdı. Bazı kullanıcılar ise hala Watsapp uygulamasında erişim sorunu yaşadığına dair paylaşımlarda bulundu.

1 MİLYARDAN FAZLA KULLANICISI VAR

Whatsapp 180’den fazla ülkede 1 milyardan fazla kişi kullanıyor.

WhatsApp, önceden Yahoo’da toplam 20 yıl geçiren Jan Koum ve Brian Acton tarafından kuruldu. WhatsApp 2014’te Facebook’a katıldı, ama tüm dünyada hızlı ve güvenilir bir şekilde çalışan bir mesajlaşma hizmetini geliştirme amacına odaklanmak için ayrı bir uygulama olarak çalışmaya devam ediyor.

158 total views, 2 views today

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Teması Tasarım ve Programlama: Ufuk Sarı