Son Dakika
22 Temmuz 2017 Cumartesi

Zeytinlik Alanlar Tasarısı Geri Çekiliyor!

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, zeytinlik alanların yeniden

262 total views, 1 views today

08 Haziran 2017 Perşembe, 16:26
AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, zeytinlik alanların yeniden düzenlemesini öngören kanun tasarısının komisyona çekileceğini açıkladı.

AKP Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, “Komisyon başkanı ile yaptığımız görüşme sonrasında zeytinlikle ilgili düzenlemeler komisyona çekilecek. Diğer maddelerin görüşülmesine devam edilecek. Bu arada hem Tarım, hem Sanayi, hem Çevre, hem Orman Bakanlığının görüşleri alındıktan sonra taraflar konuları değerlendirecek” dedi.

AKP Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın davetiyle yapılan iç tüzük toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını cevapladı. Elitaş, Kılıçdaroğlu’nun mektubuna ilişkin olarak, “Siyasi etiğe uygun olmayan açıklama yapmıştır. Dede Korkut hikayelerinde kişilerin isim alması için başarı göstermesi gerekir. Sayın Kılıçdaroğlu’nun lider oldum diyebilmesi için önce kazanması gerekir. AK Parti 2002’den bu yana önüne gelen 12 sandıktan başarıyla çıkmıştır. Sayın Kılıçdaroğlu kasetle geldiği genel başkanlıktan önüne gelen 8 sandıkta sırtı yerden kalkmamıştır” ifadelerini kullandı.

Elitaş, toplantıdan uzlaşma çıkıp çıkmayacağına yönelik olarak, Kılıçdaroğlu’nun tavrını eleştirdi.

Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı ile ilgili de konuşan Elitaş, “Komisyon başkanı ile yaptığımız görüşme sonrasında zeytinlikle ilgili düzenlemeler komisyona çekilecek. Diğer maddelerin görüşülmesine devam edilecek. Bu arada hem Tarım, hem Sanayi, hem Çevre, hem Orman Bakanlığının görüşleri alındıktan sonra taraflar konuları değerlendirecek” dedi.

Elitaş bu paketin geçmesinin ardından ise Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) ile ilgili bir tasarının daha meclis gündemine alınacağını ve ardından TBMM’nin tatile gireceğini kaydetti.

263 total views, 2 views today

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Teması Tasarım ve Programlama: Ufuk Sarı