Son Dakika
28 Haziran 2017 Çarşamba

CHP’de Olağanüstü Kongre İddiası!

CHP’de, son MYK toplantısı esnasında bir kurmayın, bir an önce

187 total views, no views today

09 Haziran 2017 Cuma, 10:17
CHP’de, son MYK toplantısı esnasında bir kurmayın, bir an önce olağanüstü kongrenin yapılarak, gündemden düşürülmesi önerisinde bulunduğu iddia edildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan MYK’de bir kurmayın olağanüstü kongre önerisinde bulunduğu öğrenildi.

Kurmayın önerisinin gerekçesi olarak, kongre sürecinde partinin kendi gündemiyle daha çok ilgilenmesi, örgütlerin kongre sürecine odaklanarak, saha çalışmalarını ihmal etmesi, en az yüzde 50 oy alan hayır cephesinin kongre sürecinde yaşanacak olası bir içe kapanmadan zarar görebileceği şeklinde sıralandı. Kurmay, kongrenin bir an önce yapılarak gündemden çıkarılması ve CHP’nin hem genel merkez hem de tüm örgütleriyle gelecek seçime tam konsantre ve güçle hazırlanması gerektiğini belirtti. Partinin tüm enerjisini hayır cephesini daha da büyütmek için harcaması gerektiğini savunan kurmayın önerisinin, diğer kurmaylar tarafından destek görmediği bildirildi. Olağanüstü kongre isteği 16 Nisan sonrasında muhalifler tarafından da gündeme getirilmişti.

188 total views, 1 views today

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Teması Tasarım ve Programlama: Ufuk Sarı