Son Dakika
28 Haziran 2017 Çarşamba

Sayın Valiye Mektup Var!

Aydın’a geldiğinizden bu yana tam bir devletin Valisi ve halkın Valisi olarak

135 total views, 1 views today

16 Haziran 2017 Cuma, 19:18

Aydın’a geldiğinizden bu yana tam bir devletin Valisi ve halkın Valisi olarak hep varsınız sayın Valim. Buharkent’ten Didim’e kadar her zaman vatandaşın içinde oldunuz olmaya devam ediyorsunuz. Aydın’daki ayrışımcılığa karşı birleştirici olarak hep gönüllerde oldunuz. Kurumlar arasındaki birlik beraberliği sağladınız. Kentte alamadığımız fotoğraf karelerini sayenizde arşivimize aldık. Her kesime de eşit mesafede yaklaşmaya özen gösteriyorsunuz. İyi ki varsınız sayın Valim…

Ben 64 yaşında Aydın sevdalısı, Aydınspor 1923’ü takip eden beklentisi olmayan, bir spor yazarı olarak size bu satırları yazmak istedim. Aydın spor basını olarak sizinle kentimizin adını taşıyan Aydınspor 1923 için bilgi alış verişi yapmak için görüşmek istedik. İşleriniz yoğun galiba, bize dönen olmadığı için size bu satırları yazmak istedim.

Sayın valim 80’li yıllardan bu yana sporun, futbolun içinde olduk. Kişileri birleştiren, tanıtan, tanıyan futbol maalesef Aydın’da irtifa kaybetti. Sizin de bir iki kez izlediğiniz gibi Aydınspor 1923 takımımızı bu yönetim küme düşürdü. Aydın olarak, kent olarak, BŞB olarak, basın olarak küme düştük. Bu takımı 2009’dan bu yana taşıyan, en büyük destek veren, büyüten, annelik ve ablalık yapan Özlem Çerçioğlu’dur ve Çerçioğlu ailesidir. Hiçbir geliri olmayan takımımız, yönetici ve belediye desteği ile buralara geldi. Yani taşıma su ile değirmeni döndürmeye çalıştık. Sonunda kulübü yönetenler iş bilmezlikleri sayesinde takımımızı el birliği ile bir alt lige düşürdüler.

Yanlış yaptıklarında itiraz ettik, yol gösterdik ‘’ SIKINTI YOK TAKMA KAFANI HALLEDERİZ’’ diye diye bu günlere getirdiler koca kentin takımını.

ARTIK YETER! Sayın Valim. Hep birlikte bu takımı sizin talimatınızla ayağa kaldıralım, bizler süper lig görmüş bir kentin basını olarak Aydın’ımıza 3. Ligde oynamak yakışmıyor. Diğer kentlere bakıyoruz; atanmışıyla , seçilmişiyle, STK’ları ile bu işin içindeler. Kulüplerine sistemi kurmuşlar, her kesim birbiri ile yarış içine girmişler. Takımları için kalıcı gelirler ile sistemi kurmuşlar.

Sayın Valim 1989-1990 yıllarında kentin valisi Aykut Ozan’ı, Recep Yazıcıoğlu’nu unutmak ne mümkün. Sayın valilerimizin, sayın belediye başkanlarımız Nevzat Biçer, Cevat Aldemir ve Hüseyin Aksu’nun da katılımları destekleri ile, vekillerimizin büyük katkıları ile futbolda Aydın olarak tarih yazdık. Kulüp başkanları Ertan ve Mukan Perinçek kardeşler de işlerini güçlerini bir kenara bırakarak gönüllerde taht kurdular. Buradan da herkese teşekkür ederim. Aramızdan ayrılanlara da sevgi, saygı ve rahmetle analım.

O güzel günleri özledik sayın Valim. Artık kulübümüzü kentin takımı yapalım; bu ağır ve zor yükü Özlem Çerçioğlu’nun elinden alalım. Özlem Başkanımız da alınan başarısızlıklardan sonra yıpranıyor. O’nun da girişimleri ile bu işi ortak akılla çözelim. Sizin talimatınızla Aydın için güzel bir yönetim oluşturalım.

Buharkent’ten Didim’e kadar Aydın ekonomisine yön veren arkadaşlarımız, iş adamlarımız ve değişik enerji şirketleri var. Temsil gücü yüksek iş arkadaşlarımız var, sizin de desteğiniz ve birleştirici gücünüz ile Aydınspor 1923 takımımızı daha üst liglere taşımalıyız. Futbol bir kentin aynasıdır, tanıtımıdır, gülen yüzüdür, ekonomisinin kalkınmasıdır.

Haydi sayın Valim bir omuz verin, Aydın’ımıza yakışan güzel ve özel yönetimi iş başına getirelim. Şimdi görevde olan arkadaşlarımızın da görevi bırakmaları Aydınspor 1923 için daha hayırlısı olur.

Alınan genel kurul kararı ile, 3 Temmuz’da yapılacak genel kuruldan sizin de desteği ile güçlü bir yönetim modeli çıkmalıdır. Tam da bu yazımızı yazarken camia ve medya baskısı ile genel kurula gitme kararı alınması, geç de olsa sevindirici oldu. Taşlar yerine oturtuldu ki bu karar alındı. Koltuk sevdalısı olmayanlar 29-4-2017 tarihinden bu yana niye beklediklerini de camia olarak merak etmiş durumdayız.

Diğer takımlar yeni sezon hazırlıklarını yapıyorken bizler nelerle uğraşıyoruz. Kulüplerin başkan ve yönetimleri ligdeki gidişatın başarı yada başarısızlığın tek sorumlusudurlar. Evet! ‘’yanlış yönetimimizden dolayı takımımız küme düştü camiamızdan özür diliyor ve istifa ediyoruz’’ diyen bir başkan ve yönetimini sezon bitiminden bu yana neden beklediğini anlayamadık. 5. Hoca değiştirdiniz demek ki başarısız olundu, küme düştük sade hocalarda değil yanlışlık. Belirsizlik diz boyu bir futbolcunun kulüpte kalması için parayı doğru yere yatıramayan yönetim değildir ne yazık ki Aydınspor 1923 tarihine bunlarda girdi.

Sayın valim zaman daralıyor 26 Ağustos’ta ligler başlıyor, her gün vatandaş taraftar Aydınspor 1923 sevdalıları bizlere soruyor. Bu karışıklığa sayın Valimiz el atmalı diyerek güçlü bir yönetim Valimizin talimatıyla kurulmalıdır önerileri de var söylenenler arasında.

Elçiye zeval olmaz biz de onların tercümanı olduk sayın Valim bu yazımızı da sizinle paylaşmak istedik. Bu yazımızın da sizden olumlu bir karşılık bulmasını arzuluyoruz.

İYİ Kİ VARSINIZ SAYIN VALİM…

Güzel günlere kalın sağlıcakla…

136 total views, 2 views today

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Teması Tasarım ve Programlama: Ufuk Sarı