Son Dakika
28 Haziran 2017 Çarşamba

Adalet Yürüyüşü’nde 3. Gün Başladı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Adalet Yürüyüşü’nün üçüncü

68 total views, no views today

17 Haziran 2017 Cumartesi, 10:21

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Adalet Yürüyüşü’nün üçüncü gün etabına başlamadan önce, yürüyüşü takip eden basın mensupları ile sohbet edip, soruları cevaplandırdı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü’nün 3. gününde, yaptığı açıklamalar ile basın mensuplarının sorularını cevaplandırıp, iktidar kanadından egel eleştirileri cevaplandırdı. Kılıçdaroğlu açıklamasında şunları söyledi:

– Özellikle iktidar kanadından eleştiriler geliyor, eleştirileri de saygıyla karşılıyoruz. Eğer bizim yürüyüşümüz onları rahatsız ediyorsa bu da bizim amacımıza hizmet ediyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü’nün üçüncü gününe, geceyi geçirdiği Kazan ilçesi yakınlarındaki kamp alanından başladı.

Yürüyüşe başlamadan önce basın açıklaması yapan Genel Başkan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

Değerli basın mensupları, bugün adalet yürüyüşümüzün 3. Günü.

Yine büyük bir azim ve kararlılıkla adalet için yürüyeceğiz. Değişik kesimlerden özellikle iktidar kanadından eleştiriler geliyor, eleştirileri de saygıyla karşılıyoruz. Eğer bizim yürüyüşümüz onları rahatsız ediyorsa bu da bizim amacımıza hizmet ediyor. En azından amacımızı gerçekleştirmek için duyarsız vicdanlar duyarlı hale gelir. Dün bir haber aldım, sizler de haberi aldınız. Kavurmacı’nın tekrar tutuklanması için karar çıktığı söylendi. Bu kararı doğru bulmadığımı ifade etmek isterim. Yargıda çifte standart olmamalı, asıl olan tutuksuz yargılamadır. Zaman zaman eleştirdik, zaman zaman yargının bu tür kararlarının doğru olmadığını, çifte standart yarattığını ve toplumu ayrıştığını ifade ettik. Ben kesin mahkûmiyet kararı çıkmadığı sürece insanların tutuklanmalarını doğru bulmuyorum. Hepinize teşekkür ederim değerli arkadaşlarım.

69 total views, 1 views today

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Teması Tasarım ve Programlama: Ufuk Sarı