Son Dakika
28 Haziran 2017 Çarşamba

Adalet Yürüyüşü 5. Gün!

Adalet yürüyüşü’nde 4 günlük etabı tamamlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

121 total views, 2 views today

19 Haziran 2017 Pazartesi, 11:01

Adalet yürüyüşü’nde 4 günlük etabı tamamlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 5. gün sabahında da yürüyüşe başlamadan önce basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bize saldırılar olabilir, bizi eleştirenler olabilir, bizi kızdırmak isteyenler olabilir. Hepsinin canı sağ olsun. Ben inatla kararlılıkla, azimle adalet için yürüyeceğim, 80 milyon için” dedi.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşünün 5. Gününde yürüyüş öncesi yaptığı basın toplantısında şöyle konuştu:

Değerli basın mensupları, bugün 5. günümüz, son derece memnunum. Adalet kavramına verdiğimiz önemi artık bütün dünya biliyor. Adalet, hak ve hukuk birbirinden ayrılmaz kavramlar. Biz herkes için adalet istiyoruz, herkes için hak, herkes için hukuk istiyoruz. Bunun için yürüyoruz. Kimseye zarar vermiyoruz, kimseye kötü söz söylemiyoruz, kimseye yan bakmıyoruz. 80 milyonun bir arada kardeşçe yaşamasını istiyoruz. 80 milyon bir arada huzur içinde yaşasın, hepimizin istediği bu. Bize saldırılar olabilir, bizi eleştirenler olabilir, bizi kızdırmak isteyenler olabilir. Hepsinin canı sağ olsun. Ben inatla kararlılıkla, azimle adalet için yürüyeceğim, 80 milyon için.

Dün yürüyüşümüzün büyük bir kısmını yağmur altında yaptık. Gelip geçen kamyonlar, gelip geçen minibüsler, gelip geçen özel arabalar belki şöyle düşünmüşlerdir, “Bu yağmurun altında bu insanlar niye yürüyor?” Onlara şunu söylemek isterim:  Biz adalet için yürüyoruz. İnsan varsa bir yerde adalette olmak zorundadır.

Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.

122 total views, 3 views today

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Teması Tasarım ve Programlama: Ufuk Sarı