Son Dakika
22 Temmuz 2017 Cumartesi

Adalet Yürüyüşü Kamp Yerine Hayvan Gübresi!

CHP’nin düzenlediği Adalet Yürüyüşü’nün 13. gününde Düzce

158 total views, 1 views today

28 Haziran 2017 Çarşamba, 00:50

CHP’nin düzenlediği Adalet Yürüyüşü’nün 13. gününde Düzce kent merkezinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun gece kamp kuracağı alana hayvan gübresi döküldü. Döken araç yakalanırken, tepkiler üzerine alan itfaiye tarafından temizlendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun öncülüğünde, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması sonrası başlatılan Adalet Yürüyüşü 13. gününü geride bıraktı. Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler bu gece Düzce kent merkezinde kamp kurdu. Düzce’nin merkezinde Kılıçdaroğlu’nun kamp kurduğu alanın hemen yanındaki yola kamyonla hayvan gübresi döküldü.

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, kamp kurulan bölgeye gibre döküldüğünü Twitter hesabından duyurdu.

[Haber görseli]

CHP’Lİ VEKİLLERDEN TEPKİ

Olayın ardından CHP’li vekiller basına açıklama yaparak tepkilerini dile getirdi. CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, ‘Provoke edilmek isteniyor, boyun eğmeyeceğiz. Sabah yürüyüşümüze devam edeceğiz. Bu siyasi bir anlayışın göstergesidir. Küfürler edildi yürüyüşümüzde, sadece alkışladık. Provakasyonlar cevap vermeyeceğiz. Ancak bu ahlaki değildir. Bu eylem toplumu germeye yöneliktir.” dedi.

Gülay Yedekçi ise, ”Yürüyüşümüz kutsaldır. Adaletli bir yaşamak isteyenlerin yürüyüşüdür. Bugün bu pisliği sökenlerin de adalete ihtiyacı olacaktır. Burada kamp yapanlar kilometrelerce yol yürüdü böyle bir muameleye maruz kaldılar. Bu olay bir anlayışın göstergesidir. Kınıyoruz.” dedi.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma köse ise, ”Bunu yapanların pişman olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu nasıl bir psikolojidir? Biz ülke olarak nasıl bu hale geldik? Anlamakta zorlanıyoruz. Hiçbir engel bizi geri döndüremeyecektir.” dedi.

CHP’li vekil Sezgin Tanrıkulu, yapılan saldırıya tepki göstererek ” Adalet yürüyüşünü tam da bütün Türkiye’yi ‘gübre’ döktükleri hale getirdikleri için yapıyoruz” dedi.

[Haber görseli]

ALAN TEMİZLENDİ

Kamp alanındakiler ve CHP’li vekillerin tepkilerinin ardından alana dökülen hayvan gübreleri itfaiye tarafından kaldırılarak alan temizlendi.

159 total views, 2 views today

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Teması Tasarım ve Programlama: Ufuk Sarı