Son Dakika
30 Ağustos 2016 Salı

Aydın Kadınları, Ankara’da Tarih Yazdılar

İlkinnur ASAR (Aydın Yerel – Özel Haber) – Başkanlığını Türkan Selek’in yaptığı Aydın Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri,

02 Mayıs 2013 Perşembe, 20:30
ankara-ilkinnur

Aydın Kent Konseyi  Kadın Meclisi 30 Nisan 2013 Salı günü Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir tarihe imza attı.

İlkinnur ASAR (Aydın Yerel – Özel Haber) – Başkanlığını Türkan Selek’in yaptığı Aydın Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri, 30 Nisan Salı günü Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli ile görüştü ve kente ait sorunların çözülmesinde yardım istediler.

1-Aydın halkının  jeotermal enerjisini, ısıtma-soğutma ve seralarda kullanmak istediklerini,

2- Kadınlar olarak siyasette eşit temsil hakkı istediklerini

3-Kadına yönelik şiddet ve kadın istismarı konusunda ciddi yaptırımlar istediklerini belirttiler.

Üç siyasi parti liderlerine de bu üç konudaki hassasiyetinden ötürü Aydın Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı ve üyeleri teşekkür ettiler.

Özellikle Semiha Öğüş; kadına yönelik şiddet ve istismara ayrıca temsiliyetlerde kadın erkek eşitliği konusundaki isteklerine çok büyük ilgi gösterdi. Bunun yanında Aydın halkının jeotermal enerjisi isteği ile ilgili Aydın İl Özel İdaresi ile görüşeceğini belirtti.

TBMM İdare Amiri  Ali Uzunırmak ise üç kuyudan ellerinde kalan tek özelleştirilmemiş jeotermal kuyusunun satılmayacağını ve Aydın halkına açılacağına dair söz verdi. Aydın Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ali Uzunırmak, Aydın Kadın Konseyi Kadınlar Meclisi üyeleriyle tek tek ilgilenerek ağırladı.

CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar Aydın Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi’ni makamında çay ikram ederek sorunlarını dinledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Aydın halkına selamlarını iletti.

Kadın Meclisi ziyaretini tamamlamak üzereyken Eskişehir’de  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan yardımcısı Murat Mercan’la karşılaştılar. Murat Mercan, Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin sorunlarını dinledikten sonra gerekli fizibilite raporlarını inceleyip Aydın halkına yardımcı olacağını belirtti.

22 kadından oluşan Aydın Kent Konseyi Kadın Meclisi, Meclis Başkan’ı Türkan Selek eşliğinde üç parti liderine de bir sepet dolusu Aydın İnciri ikram ettiler.

Her dakikasıyla Aydın için verimli geçen bu organizasyonda Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Türkan Selek, CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Saadet Kavasgil ve MHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Serap Cambazoğlu tüm üyeler adına teşekkür etti.

ilk-ank1

 

ilk-ank2

 

ilk-ank3

 

ilk-ank4

 

ilk-ank5

 

ilk-ank6

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz