Son Dakika
26 Ağustos 2016 Cuma

12 Mart 2014 Çarşamba, 16:35
admin
admin varlik17@gmail.com Tüm Yazılar

Aydın’da MHP, Kazandı!

Aydın’da seçimin sonucu artık belli. Seçimi kazanan parti MHP oldu.

MHP’nin bu seçimde neyi kazandığı noktasına gelince de şu şekilde sıralayayım,

İnsanların nefretini,

İnsanların kinini,

İnsanların umutsuzluğunu…

MHP insanların nefretini neden kazandı?

Çünkü MHP’nin parti yöneticileri, üyeleri ve fanatikleri insanlar üzerinde farklı şekillerde oy talebinde bulunarak nefret kazandı. MHP’liler Aydın’daki bazı medya mensuplarını tehdit yoluyla yanlı haber yapmaya zorlayarak nefret kazandı. MHP’liler kamuya ait alanlarda izin almadan yaptıkları propaganda çalışmalarıyla nefret kazandı.

MHP neden insanların kinini kazandı?

Çünkü MHP’liler kendilerinden olmayanları küçük düşürecek her türlü yolu deneyerek insanların kinini kazandı. Kendilerini ön plana çıkarmayan, onların hatalarını ve yanlışlarını yayınlayana gazeteleri toplum önünde itibarsızlaştırmaya çalıştığı için kin kazandı. Rakip partilerin adaylarını yalan yanlış beyanlarla ve kamuoyunda yaptığı çalışmalarda seçmeni yanlış yönlendirmeye çalıştığı için kin kazandı.

MHP neden insanların umutsuzluğunu kazandı?

MHP, AKP iktidarının diktasından kurtulma yolunda insanların umut verdiği partilerden biriydi. Aydın’da yürüttüğü seçim kampanyasında yaptığı hatalar yüzünden Aydın halkının kendisine bağladığı umudu umutsuzluğa çevirmeyi başardı. MHP yerel siyasetteki başarısızlığı yüzünden partinin genelinden beklenen umudu kırdığı için insanların umutsuzluğunu kazandı.

MHP yerel siyasette neden başarısız oldu?

2009 seçimlerinden sonra Aydın’da yaşananlar hepimizin malumu. İlk önce bugün Barış Selçuk Basın Parkı olarak kullanılan alandaki cep telefonlarının satışının yapıldığı büfelerin oradan kaldırılmasıyla birlikte başlayan süreçte yereldeki iktidar ortağı CHP’yi yalnız bıraktı.

Neredeyse tuvalete bile birlikte gittikleri CHP’lileri o kavga ve gürültünün arasında sattı. Aydın’ın ilk kadın belediye başkanını o an sattı. Çerçioğlu’nu adeta oradaki esnafın önüne attı.

Bugün ise kendilerine buldukları davul aracılığı ile “O büfeleri Çerçioğlu kaldırmadı biz kaldırdık” diyerek oradan kendine oy kapmanın peşine düştü.

Evet oralarının kalkması için Çerçioğlu karar almadı. TCDD’nin açtığı dava sonucunda o büfelerin oradan kaldırılması gerektiği Aydın Belediyesi’ne tebliğ edildi. O tebliği tarihini sizin davulcunuz yayınlamış. TCDD Belediyeye 2003 yılında büfelerin kaldırılması için yazı göndermiş. 2003 yılında Aydın Belediye Başkanının İlhami Ortekin olduğunu ve yine o dönemde MHP’de kaç tane belediye meclis üyesi olduğunu hatırlatmak isterim. Aydın zamanda bugün Efeler Belediye Başkanı Adayı partiliniz Sayın Recep Taner’in de o dönem belediye meclisi üyesi seçildiğini de bir dip not olarak ekleyelim ki o belediye başkanı ve belediye meclis üyelerinin kararı uygulamadığını, Özlem Çerçioğlu’nun bu kararı aldığı tehditlere rağmen nasıl hayata geçirdiğini halkımız öğrensin. Kim daha delikanlıymış bilsin. Bu, sizin ve davulcunuzun da kulağında bir küpe olarak kalsın.

MHP’nin CHP’ye attığı ikinci kazığa gelince de; Aydın İl Genel Meclisi’nde yine CHP ile kurduğu koalisyon sonunda yarı yolda satışını da hatırlayalım. 2+2+1 olarak anlaşılan İl Genel Meclisi Başkanlığı’nda CHP’ye ofsayttan attığı golü biliyoruz fazla detaya girmek istemiyorum. İşte bu yüzden Aydınlılar sizi umut olmaktan çıkardı.

Şimdi MHP bu nefreti, kini ve umutsuzluğu kurtarmak için sahte anketlere de başvuruyorsa burada düşünülmesi gereken çok konu var.

Şimdi biz bunları yazdık diye de yine yandaş olacağız çok iyi biliyorum. Kimse kusura bakmasın taraf olmayan bertaraf olur sözcüğünü hatırlayalım.

Biz gazete olarak bildiğimiz doğruları yazmaya devam edeceğiz. Bizim amacımız insanları bir tarafa yöneltmeye çalışmak değil. Bunu da kimseye zor kullanarak yapmıyoruz.

Bugüne kadar bizim yazdığımız hiçbir haber bir tanesi dışında yalanlamadı.

Çünkü biz kimseye çamur atmadık, doğruları yazdık. Takdiri de bizi okuyanlara bıraktık.

O yüzden MHP’nin gerçek ilkeleri doğrultusunda yapacağınız siyaseti de Aydın’da hayata geçirmenizi özlemle beklediğimizi ifade ediyorum

Erdal KARAKAVUKOĞLU

Yorum

  1. Şefik Köroğlu

    03/13/2014 at 00:00

    MHP ile BDP Laik Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yıkımına ivme kazandıran AKP ile birlikte *Gıdısına bağlasın türbanı kanununu* bu yetmezmiş gibi Güzel Türkçemize olan düşmanlıklarını ortaya koyan 4+4+4 eğitim kanunuyla Arabın hiç bir şeye yaramayan Arapça dilinden Kur’anı üstü örtülü bir şekilde zorunlu ders olarak dayattılar. MHP’nin kime hizmet ettiğini ve kimlerle el ele olduğunu görüyormusuzun ?

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz