01 Aralık 2015 Salı
Aydın Yerel

Aydın Yerel
 • Ünlü Aktör Ve Komedyen Hayatını Kaybetti
  Ünlü Aktör Ve Komedyen Hayatını Kaybetti
 • Usta Oyuncular Bir Arada
  Usta Oyuncular Bir Arada
 • Havran Belediyesi’nden Hasat Şenliği
  Havran Belediyesi’nden Hasat Şenliği
 • Cem Yılmaz’dan ’10 Kasım’ Mesajı
  Cem Yılmaz’dan ’10 Kasım’ Mesajı
 • ‘Öfke’ Filmi Aydın’da Çekilecek
  ‘Öfke’ Filmi Aydın’da Çekilecek
 • Nejat İşler Derbi Maçında Yerinde Duramadı
  Nejat İşler Derbi Maçında Yerinde Duramadı
 • Afyonkarahisar’da Koray Avcı Rüzgarı Esti
  Afyonkarahisar’da Koray Avcı Rüzgarı Esti
 • Minik Ergen Erkekliğe Adım Attı
  Minik Ergen Erkekliğe Adım Attı
 • Amerika Dizisinde Bir Türk Oyuncu
  Amerika Dizisinde Bir Türk Oyuncu
 • Türkan Şoray Ve Fatma Girik’i İlk O Oynattı
  Türkan Şoray Ve Fatma Girik’i İlk O Oynattı
Başbakan Erdoğan: Ne dersem o!
Başbakan Erdoğan: Ne dersem o!
Başbakan Erdoğan, Bağcılar Meydanı’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi...
7 Temmuz 2013 12:50
Font1 Font2 Font3 Font4
Aydın Yerel

Başbakan Erdoğan, Bağcılar Meydanı’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Esenler-Otogar-Bağcılar-Mahmutbey-Olimpiyatköy-Başakşehir Metro Hattı’nın açılışında yaptığı konuşma ile değişmediğini gösterdi.

Başbakan Erdoğan, Bağcılar Meydanı’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Esenler-Otogar-Bağcılar-Mahmutbey-Olimpiyatköy-Başakşehir Metro Hattı’nın açılışında yaptığı konuşmada, İstanbul’u “yaşanabilir bir büyükşehir yaparken kaybolan eserleri tek tek gün yüzüne çıkarttıklarını” söyledi. İstanbul, İstanbullulara ait olduğunu vurgulayan Erdoğan, şöyle konuştu:

“Biz, Türkiye genelinde attığımız her adımda milletin hissiyatını gözetiriz. Ancak ne Türkiye’nin ne de İstanbul’un hissiyatını sadece belli kesimler, gruplar, kitleler tayin etmez, edemez. Biz ‘Ben istiyorum öyleyse mutlaka olacak’ anlayışında değiliz. Ama hiç kimse de ‘Ben istemiyorum, öyleyse bu yapılmayacak’ anlayışı içinde olamaz. Çoğunluğun azınlığa hükmetmesine, zulmetmesine 10,5 yıl boyunca çok büyük bir dikkatle karşı çıktık. Ancak azınlığın da arkasına aldığı medya gücüyle, illegal örgüt gücüyle, uluslararası kirli odaklarla çoğunluğa zulmetmesine, dayatmalarda bulunmasına asla müsaade etmeyiz, göz yummayız. Herkesin hissiyatına duyarlı oluruz. Bir tek ferdin dahi taleplerini, hassasiyetini dikkate alırız. Ama çoğunluğun taleplerini de azınlığın uzlaşmaz tavırlarına heba etmeyiz. Bu şehrin geleceğiyle ilgili söz sahibi olan yağmacılar değildir, vandallar değildir, barbarlar değildir. Camları, pencereleri, esnafın dükkanlarını yağmalayanlar değildir. Gecenin 9’undan sonra tencere tava ile sokağa dökülenler de değildir. Bu aslında kamu düzenini bozmaktır, halkı rahatsız etmektir. Kimsenin halkı rahatsız etmeye de hakkı yoktur. Bu da suçtur. İstanbulumuzun geleceğiyle ilgili eğer vatandaşa saygılı olduğunu söyleyenler varsa o tencere tavayı mutfakta kullansın, sokakta değil. Onun yeri orasıdır. Eğer iktidar olmak istiyorsan onun yeri sandıktır. Sabredersin, oyunu kullanırsın, kimi istiyorsan onu iktidara getirirsin.”

-“HERKESİN YAŞAM TARZI BİZİM TEMİNATIMIZ ALTINDA”-

İstanbul’la ilgili söz sahibinin milletin kendisi olduğunu ifade eden Erdoğan, şunları ekledi:
“Hiç kimse kendini milletin üzerinde görmesin. Hiç kimse kanunsuzluğa, anarşiye, vandallığa başvurup İstanbullulara, millete dayatmalarda bulunmaya kalkmasın. Herkesin yaşam tarzı önemlidir ve bizim teminatımız altındadır. Ama bu toprakların, yeşil alanların hiçbir noktası işgal kuvvetlerinin işgali altında olamaz. Kim ki buraları işgal etmeye kalkarsa o zaman karşısında devleti bulur. Yaşam tarzımız tehdit altında bahanesiyle hiç kimse yakıp yıkamaz. Hiç kimse başkalarının yaşam tarzlarına bulunamaz. 10,5 yıldır iktidardayız, kimin yaşam tarzına karıştık? Böyle bir şey var mı? Buyurun, işte şurada başı açık olanı da var, başı örtülü olanı da var. Hepsi bir arada. İşte bunlar böyle bir tabloyu oluşturamadıkları için çıldırıyorlar. İşte biz bu birliği sağladığımız için güçlüyüz, farkımız bu.” (ANKA)YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa

Beyincik
© Copyright 2012 Tüm Hakları Saklıdır... Bu site webabi.net te host edilmektedir.