Son Dakika
29 Ağustos 2016 Pazartesi

CHP’de Kimler İstifa Etti?

Cumhuriyet Halk Partisi genel merkezinden gelen 2013/6 sayılı genelgeye

15 Temmuz 2013 Pazartesi, 23:59
chp liste (675 x 310)

Cumhuriyet Halk Partisi genel merkezinden gelen 2013/6 sayılı genelgeye göre Belediye Başkanlığına ya da Belediye Meclis Üyesi aday adaylığına başvuracak partililer bu yoğun şekilde istifa dilekçelerini verdiler.

2013/6 sayılı genelge gereği, Cumhuriyet Halk Partisi’nden, Belediye Başkanlığına ya da Belediye Meclis Üyeliği aday adaylığına başvurma düşüncesinde olanların, bugün akşam saat 17.00’ye kadar görevlerinden istifa etmeleri gerekiyordu. Bu genelge gereği, Efeler Merkez İlçe Belediye Meclisi üyeliği kararı dolayısıyla Barış Altıntaş Merkez İlçe Başkanlığı görevinden istifa etti.

Devamında istifalar yağmur gibi geldi. Yerel seçimlerde CHP’den meclis üyeliği veya belediye başkan adaylığı için aday adayı olmak isteyen parti yöneticilerinden istifa edenlerin sayısı 47’ye ulaştı.

CHP Aydın İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Demirok Kuşadası Belediye Meclis Üyeliği, Hüseyin Gündüz de Söke Belediye Başkanı aday adaylığı için istifa ederken Söke İlçe Yönetimi Başkan Osman Ünsal ile beraber toplam 13 yönetim üyesi belediye meclis üyeliği için istifalarını sundu.

CHP’de İncirliova İlçe Başkanı Deniz Gül, Karpuzlu İlçe Başkanı Kerim Yüksel, Nazilli İlçe Başkanı Cavit Yenipazarlı da belediye başkanlığına aday adayı oldukları için istifalarını sunan önemli isimler oldular.

CHP Merkez İlçe Başkanı Barış Altıntaş’la beraber Yönetim Kurulu Üyeleri Yüksel Macaroğlu ve Evrim Karakoz de, Efeler Belediye Meclisi üyeliği için aday adayı olabilmek adına istifa ettiler. Merkez ilçe yönetiminde bulunan ve başkanlık veya meclis üyeliği düşüncesi olmayanların da, merkez ilçede yeniden yapılanmaya katkı sağlayabilmek için istifa ettikleri öğrenildi.

İlçe ve Belediyelere göre istifa edenlerin isim listesi;

Yenipazar ilçe örgütü: Aynur Yalazan, Mualla Pehlivanoğlu, Esen Terzioğlu, Nihat Gümüş;

İncirliova ilçe örgütü: Burhan Altuğ;

Kuşadası ilçe örgütü: Mehmet Gürbilek, Metin Uğur, Tufan Asrav, Ümit Yaman, Filiz Küçükyağcı;

Güzelçamlı örgütü: Hasan Çelik, Zeynep Bıyık;

Davutlar örgütü: Kurtuluş Geyik, Zeliha Kır, Sultan Coşkun, Muhsin Açıçı, Kemal Arı, İbrahim Çoban;

Kuyucak örgütü: Osman Uzunoğlu;

Umurlu örgütü: Mehmet Vergili,

Didim örgütü: Melih Koyuncu, Gürcan Aşık, Kurtulu Tibet, Ali Budak

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz