24 Temmuz 2016 Pazar
Aydın Yerel

Aydın Yerel
 • Noterdan Çıkarken Görüntülenince Panik Oldu
  Noterdan Çıkarken Görüntülenince Panik Oldu
 • Ünlülerden Ortak Tepki
  Ünlülerden Ortak Tepki
 • Köprüde Doğum Mucizesi
  Köprüde Doğum Mucizesi
 • Harika Avcı: Hayatım Tehlikede
  Harika Avcı: Hayatım Tehlikede
 • Çağla’nın İsyanı
  Çağla’nın İsyanı
 • Kenan’dan Darbe Oyunculuğu!
  Kenan’dan Darbe Oyunculuğu!
 • Darbe Girişimiyle İlgili Paylaşımına Tepki
  Darbe Girişimiyle İlgili Paylaşımına Tepki
 • Karedeki İsim Oyuncu Ali Nuri Türkoğlu Çıktı
  Karedeki İsim Oyuncu Ali Nuri Türkoğlu Çıktı
 • Necati Şaşmaz Darbe Girişimini Protesto Etti
  Necati Şaşmaz Darbe Girişimini Protesto Etti
 • Darbeye Sıcak Bakmak Vatan Hainliğidir
  Darbeye Sıcak Bakmak Vatan Hainliğidir
Efeler Orta Okulu Faaliyetleri!
Efeler Orta Okulu Faaliyetleri!
İlimizin en fazla ağaç ve yeşilliğe sahip olan okullarından biri olan Efeler ortaokulu...
9 Şubat 2011 00:28
Font1 Font2 Font3 Font4
Aydın Yerel

EFELER ORTAOKULUNDA FAALİYETLER GÜN GEÇTİKÇE ARTIYOR

faaliyetlerini geliştirmektedir.Geçen hafta izcilik çalışmalarını ağaç dikmek suretiyle

devam ettiren izciler okullarında yaptıkları izcilik köşesiylede bunu bütün  talebelere aşılama  gayretine başlmışlardır.

Spor dalındada önemli başarılar lmaktaolan okul  , bu çalışmaların sıklaştırılması için  okul bhçesiebetondanbir  basket ve bir de voleybol sahası yapmışlardır.Yaptırılan bu sahalar okula 12.00 liraya mal olmuştur.

Okuldaki bütün malzmelerden yararlanan öğrenciler sporda da yeterince faaliyet yapabilmektedirler. yrıca derslerde de başarılı görünen  talebeler  bu başarıarını Aydın öğretmenlerinin  ayretleriyle sağlamışlardır.

4O  YIL SONRA

MEHMET ÖZÇAKIRIN YORUMUYLA

Bu köşeyi hazırlayan yazarında 1968-1971 yılları arasında  3 yıl  ahşap sıralarında  dirsek dayadığı  yıllar  siyah beyaz anılarda gizlidir.

Efeler  Diyarı Aydın’ımızın adı ile  özdeşleşmiş olan,  sıfatını tam 37 yıldır gururla  taşıyan bu  okulumuz  1967-1968 eğitim öğretim  yılında  Güzel hisar Mahallesinde  Efeler  Ortaokulu olarak  eğitime girmiştir.1976 yılında Lise kısmının da açılmasıyla  Efeler Lisesi bünyesinde eğitim öğretime devam etmiştir. 18 ağustos  1993 tarihinde  Efeler  Lisesinden ayrılmış  ve ilköğretim okulu olarak  hizmet  etmeye başlamıştır.

3 binada hizmet veren  okulda  toplam 42 derslik bulunmakta  ayrıca 2 Ana sınıfı,2  bilgisayar  laboratuarı, 2 Fen bilgisi laboratuarı, bilişim odası, kütüphanesi, resim, müzik, iş ve teknik atölyeleri,çok amaçlı salonuyla öğrencilerini sağlıklı  bir eğitim ve öğretimden geçirmektedir.

Aydın’ın folklor birikiminin  önemli bir parçası olan  halk oyunlarına, adının da sorumluğunu taşıyarak, büyük değer veren  okulumuz bu alanda  katıldığı yarışmalarda  çeşitli dereceler almış 1993-1994 Eğitim Öğretim yılında Uşak’ta yapılan yarışmada grup ikincisi, 1996-1997 Eğitim Öğretim yılında Denizli’de Türkiye birincisi, 1997-1998 Eğitim Öğretim yılında Çorum’da Türkiye ikincisi olmuştur.

Efeler ilköğretim okulu halk oyunlarına gösterdiği duyarlılığın sadece yarışmalara katılım boyutunda olmadığını kanıtlamak, Aydın folklorunu ülkemiz içinde olduğu kadar uluslar arası düzeyde de tanıtmak amacıyla uluslar arası festivaller düzenlemeye başlamıştır.2001-2002 Eğitim Öğretim yılından itibaren “Uluslararası Çocuk Şenliği” festivallerini büyük bir coşkuyla devam ettirmektedir.

ilk yıllarında Rüstem Gültekin hocamızın Müdürlüğünde,Çetin ARDIÇ ,Mustafa YAKABAĞI,Hüsnü ERTUNG,Aysel TEMİZ ve rahmetli Lütfü TEMİZ,Müzik öğretmeni rahmetli Erdoğan ALTIN,Aysel GÖÇER  ve diğer  çok  değerli öğretmenlerimiz bugün bile unutmak mükün mü?

Sevgili hocam Çetin beyin yaptığı  bilgi yarışmaları ile başarılı  öğrencilere dağıttığı dolmakalem hediyeler , 40 yıldır hala  bir anı olarak saklıdır.

Okulun bahçesine o zamanlar müfredatta okutulan  Tarım dersinde gazetemizin köşe yazarı sevgili Hüsamettn Kaçar’la diktiğimiz ağaçlarla  Efeler Ortaokulu  haberdeki gibi Aydının en yeşil okulu ünvanını almışsa da , bugün her tarafı betonlaşmış  ek binalarla doldurulmuş , ilk yıllarını aratır durumda.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa

Beyincik
© Copyright 2012 Tüm Hakları Saklıdır... Bu site webabi.net te host edilmektedir.