24 Temmuz 2016 Pazar
Aydın Yerel

Aydın Yerel
 • Noterdan Çıkarken Görüntülenince Panik Oldu
  Noterdan Çıkarken Görüntülenince Panik Oldu
 • Ünlülerden Ortak Tepki
  Ünlülerden Ortak Tepki
 • Köprüde Doğum Mucizesi
  Köprüde Doğum Mucizesi
 • Harika Avcı: Hayatım Tehlikede
  Harika Avcı: Hayatım Tehlikede
 • Çağla’nın İsyanı
  Çağla’nın İsyanı
 • Kenan’dan Darbe Oyunculuğu!
  Kenan’dan Darbe Oyunculuğu!
 • Darbe Girişimiyle İlgili Paylaşımına Tepki
  Darbe Girişimiyle İlgili Paylaşımına Tepki
 • Karedeki İsim Oyuncu Ali Nuri Türkoğlu Çıktı
  Karedeki İsim Oyuncu Ali Nuri Türkoğlu Çıktı
 • Necati Şaşmaz Darbe Girişimini Protesto Etti
  Necati Şaşmaz Darbe Girişimini Protesto Etti
 • Darbeye Sıcak Bakmak Vatan Hainliğidir
  Darbeye Sıcak Bakmak Vatan Hainliğidir
Oto Pazarında Durgunluk!
Oto Pazarında Durgunluk!
Aydın AYMAS Açık Oto Pazarı’nda ikinci el araç alım satımlarında durgunluk yaşanıyor....
16 Aralık 2011 12:06
Font1 Font2 Font3 Font4
Aydın Yerel

Aydın AYMAS Açık Oto Pazarı’nda ikinci el araç alım satımlarında durgunluk yaşanıyor. Yaprağın kımıldamadığı oto pazarındaki durgunluğa yüksek fiyatların neden olduğu belirtiliyor.

Sıfır otomobillerde yapılan kampanyalı indirimlerin 2. el otomobil fiyatlarını etkilediği konuşulurken, Aydın Galericiler Sitesi ve AYMAS Açık Oto Pazarı’nda 2. el araç piyasasında durgun günler yaşanıyor. Aydın merkezin yanı sıra birçok ilçe, belde ve köylerden gelen araçların alıcısını beklediği açık oto pazarında; fiyatların geçtiğimiz günlere göre yüksel olması nedeniyle alım satımlarda durgun bir seyir devam ediyor.

“DURGUNLUK GEÇİCİ”

AYMAS Galericiler Sitesi esnaflarından Ali Kabaçam, 2. el otomobillerin her zaman vatandaşlar tarafından tercih edildiğini söyledi. Kabaçam, otomobil piyasasındaki yaşanılan durgunluğun geçici olduğunu savunarak, “Her sektörde olduğu gibi, Otomobil alım satımı da arz ve talep meselesidir. Aydın’da 2. el otomobil piyasasındaki hareketlilik Kurban bayramı öncesi vardı ama şimdi durgunluk yaşanıyor. Sıfır otomobillerdeki indirimler, 2. el piyasasını etkiliyor bununla birlikte, bu durumun yılbaşı sonrası değişeceğini umut ediyoruz. En fazla 20 bine kadar olan 2. el otomobiller, daha çabuk satılıyor., otomobile önem veren belli bir miktar bütçe ayıran, vatandaşlarımızla birlikte, çok fazla bir bütçe ayırmak istemeyenler çoğunlukta. Her otomobil almak isteyenlerin ortak tercihi ise, yakıtı az ve temiz düzgün araçlar” diye konuştu.

Otomobil alıcılarının alım satımlarda daha dikkatli olmaları konusunda uyaran Kabaçam, “Araba almak isteyen vatandaşlarımız teknolojinin imkanlarından faydalanarak, internetten alış veriş yapıyorlar. İnternet üzerinden otomobil alım satımında Artı olduğu gibi pek çok eksiler de olabiliyor. Sadece resmini gördükleri arabayı almak isteyen otomobil alıcıları, bazen istenmeyen sonuçlarla karşılaşabiliyorlar. Satılık otomobil ilanlarında asparagas bilgiler de olabiliyor. Bu nedenle vatandaşlarımızın daha dikkatli olmalarını ve devlete vergisini ve kirasını ödeyen yer ve mekanı belli olan galericilerden alım satım yapmalarını tavsiye ediyoruz. Bir galerici olarak, vatandaşlarımızın talep ve bütçesine göre otomobil ihtiyaçlarını karşılamamızın yanı sıra, onları korumak ve uyarmakta bizim görevimizdir diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa

Beyincik
© Copyright 2012 Tüm Hakları Saklıdır... Bu site webabi.net te host edilmektedir.