27 Haziran 2016 Pazartesi
Aydın Yerel

Aydın Yerel
 • Aydın’da Atiye Rüzgarı Esecek!
  Aydın’da Atiye Rüzgarı Esecek!
 • Bay Muhteşem Şhow Efeleri Coşturdu
  Bay Muhteşem Şhow Efeleri Coşturdu
 • Mustafa Topaloğlu Oğlunu Kuşadası’nda Evlendirdi
  Mustafa Topaloğlu Oğlunu Kuşadası’nda Evlendirdi
 • Kuşadası Eğlenceye Kapılarını Açıyor
  Kuşadası Eğlenceye Kapılarını Açıyor
 • Aydın’da İki Gelin, İki Damatlı Düğün
  Aydın’da İki Gelin, İki Damatlı Düğün
 • Keremcem Aydın’da Zeybek Oynadı
  Keremcem Aydın’da Zeybek Oynadı
 • Ebru Gündeş’in Kardeşi Çıktı!
  Ebru Gündeş’in Kardeşi Çıktı!
 • Aydilge, Aydın’a Geliyor
  Aydilge, Aydın’a Geliyor
 • Yeliz Yeşilmen Ölümden Döndü
  Yeliz Yeşilmen Ölümden Döndü
 • Aydınlı Busegül Yarı Finalde
  Aydınlı Busegül Yarı Finalde
Oto Pazarında Durgunluk!
Oto Pazarında Durgunluk!
Aydın AYMAS Açık Oto Pazarı’nda ikinci el araç alım satımlarında durgunluk yaşanıyor....
16 Aralık 2011 12:06
Font1 Font2 Font3 Font4
Aydın Yerel

Aydın AYMAS Açık Oto Pazarı’nda ikinci el araç alım satımlarında durgunluk yaşanıyor. Yaprağın kımıldamadığı oto pazarındaki durgunluğa yüksek fiyatların neden olduğu belirtiliyor.

Sıfır otomobillerde yapılan kampanyalı indirimlerin 2. el otomobil fiyatlarını etkilediği konuşulurken, Aydın Galericiler Sitesi ve AYMAS Açık Oto Pazarı’nda 2. el araç piyasasında durgun günler yaşanıyor. Aydın merkezin yanı sıra birçok ilçe, belde ve köylerden gelen araçların alıcısını beklediği açık oto pazarında; fiyatların geçtiğimiz günlere göre yüksel olması nedeniyle alım satımlarda durgun bir seyir devam ediyor.

“DURGUNLUK GEÇİCİ”

AYMAS Galericiler Sitesi esnaflarından Ali Kabaçam, 2. el otomobillerin her zaman vatandaşlar tarafından tercih edildiğini söyledi. Kabaçam, otomobil piyasasındaki yaşanılan durgunluğun geçici olduğunu savunarak, “Her sektörde olduğu gibi, Otomobil alım satımı da arz ve talep meselesidir. Aydın’da 2. el otomobil piyasasındaki hareketlilik Kurban bayramı öncesi vardı ama şimdi durgunluk yaşanıyor. Sıfır otomobillerdeki indirimler, 2. el piyasasını etkiliyor bununla birlikte, bu durumun yılbaşı sonrası değişeceğini umut ediyoruz. En fazla 20 bine kadar olan 2. el otomobiller, daha çabuk satılıyor., otomobile önem veren belli bir miktar bütçe ayıran, vatandaşlarımızla birlikte, çok fazla bir bütçe ayırmak istemeyenler çoğunlukta. Her otomobil almak isteyenlerin ortak tercihi ise, yakıtı az ve temiz düzgün araçlar” diye konuştu.

Otomobil alıcılarının alım satımlarda daha dikkatli olmaları konusunda uyaran Kabaçam, “Araba almak isteyen vatandaşlarımız teknolojinin imkanlarından faydalanarak, internetten alış veriş yapıyorlar. İnternet üzerinden otomobil alım satımında Artı olduğu gibi pek çok eksiler de olabiliyor. Sadece resmini gördükleri arabayı almak isteyen otomobil alıcıları, bazen istenmeyen sonuçlarla karşılaşabiliyorlar. Satılık otomobil ilanlarında asparagas bilgiler de olabiliyor. Bu nedenle vatandaşlarımızın daha dikkatli olmalarını ve devlete vergisini ve kirasını ödeyen yer ve mekanı belli olan galericilerden alım satım yapmalarını tavsiye ediyoruz. Bir galerici olarak, vatandaşlarımızın talep ve bütçesine göre otomobil ihtiyaçlarını karşılamamızın yanı sıra, onları korumak ve uyarmakta bizim görevimizdir diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa

Beyincik
© Copyright 2012 Tüm Hakları Saklıdır... Bu site webabi.net te host edilmektedir.