05 Eylül 2015 Cumartesi
Aydın Yerel

Aydın Yerel
 • Söke’de 7 Kocalı Hürmüz Beğeni Topladı
  Söke’de 7 Kocalı Hürmüz Beğeni Topladı
 • ÜNLÜ REGGAE ŞARKICISI SEAN PAUL, AĞAÇ DİKTİ
  ÜNLÜ REGGAE ŞARKICISI SEAN PAUL, AĞAÇ DİKTİ
 • Avrupa Güzeli Saçını Aydında Yaptırdı!
  Avrupa Güzeli Saçını Aydında Yaptırdı!
 • Ünlü Sanatçı Çok Sinirlendi!
  Ünlü Sanatçı Çok Sinirlendi!
 • Serdar Ortaç’a Yoğun İlgi
  Serdar Ortaç’a Yoğun İlgi
 • Ganalı Mami, Türk Kızı İle Evlendi
  Ganalı Mami, Türk Kızı İle Evlendi
 • Cicişler Ege’de kutlama turunda
  Cicişler Ege’de kutlama turunda
 • Twitter’ı artık kullanmayacak!
  Twitter’ı artık kullanmayacak!
 • En güzel manken, Kuşadası’nda seçildi
  En güzel manken, Kuşadası’nda seçildi
 • Tuğba Özay ve Nez, Su Parkında
  Tuğba Özay ve Nez, Su Parkında
Oto Pazarında Durgunluk!
Oto Pazarında Durgunluk!
Aydın AYMAS Açık Oto Pazarı’nda ikinci el araç alım satımlarında durgunluk yaşanıyor....
16 Aralık 2011 12:06
Font1 Font2 Font3 Font4
Aydın Yerel

Aydın AYMAS Açık Oto Pazarı’nda ikinci el araç alım satımlarında durgunluk yaşanıyor. Yaprağın kımıldamadığı oto pazarındaki durgunluğa yüksek fiyatların neden olduğu belirtiliyor.

Sıfır otomobillerde yapılan kampanyalı indirimlerin 2. el otomobil fiyatlarını etkilediği konuşulurken, Aydın Galericiler Sitesi ve AYMAS Açık Oto Pazarı’nda 2. el araç piyasasında durgun günler yaşanıyor. Aydın merkezin yanı sıra birçok ilçe, belde ve köylerden gelen araçların alıcısını beklediği açık oto pazarında; fiyatların geçtiğimiz günlere göre yüksel olması nedeniyle alım satımlarda durgun bir seyir devam ediyor.

“DURGUNLUK GEÇİCİ”

AYMAS Galericiler Sitesi esnaflarından Ali Kabaçam, 2. el otomobillerin her zaman vatandaşlar tarafından tercih edildiğini söyledi. Kabaçam, otomobil piyasasındaki yaşanılan durgunluğun geçici olduğunu savunarak, “Her sektörde olduğu gibi, Otomobil alım satımı da arz ve talep meselesidir. Aydın’da 2. el otomobil piyasasındaki hareketlilik Kurban bayramı öncesi vardı ama şimdi durgunluk yaşanıyor. Sıfır otomobillerdeki indirimler, 2. el piyasasını etkiliyor bununla birlikte, bu durumun yılbaşı sonrası değişeceğini umut ediyoruz. En fazla 20 bine kadar olan 2. el otomobiller, daha çabuk satılıyor., otomobile önem veren belli bir miktar bütçe ayıran, vatandaşlarımızla birlikte, çok fazla bir bütçe ayırmak istemeyenler çoğunlukta. Her otomobil almak isteyenlerin ortak tercihi ise, yakıtı az ve temiz düzgün araçlar” diye konuştu.

Otomobil alıcılarının alım satımlarda daha dikkatli olmaları konusunda uyaran Kabaçam, “Araba almak isteyen vatandaşlarımız teknolojinin imkanlarından faydalanarak, internetten alış veriş yapıyorlar. İnternet üzerinden otomobil alım satımında Artı olduğu gibi pek çok eksiler de olabiliyor. Sadece resmini gördükleri arabayı almak isteyen otomobil alıcıları, bazen istenmeyen sonuçlarla karşılaşabiliyorlar. Satılık otomobil ilanlarında asparagas bilgiler de olabiliyor. Bu nedenle vatandaşlarımızın daha dikkatli olmalarını ve devlete vergisini ve kirasını ödeyen yer ve mekanı belli olan galericilerden alım satım yapmalarını tavsiye ediyoruz. Bir galerici olarak, vatandaşlarımızın talep ve bütçesine göre otomobil ihtiyaçlarını karşılamamızın yanı sıra, onları korumak ve uyarmakta bizim görevimizdir diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa

Kent Aydın
© Copyright 2012 Tüm Hakları Saklıdır... Bu site webabi.net te host edilmektedir.